Proč štěně s PP právě od nás

I kdybychom předpokládali, že si chcete koupit štěně bígla spíše jako domácího mazlíčka než psa pro výstavní kariéru, musíme Vám doporučit pouze koupi štěněte s PP. Bígl jako  rodinný společník není  totéž jako ojeté auto nebo kazové zboží, které se dá koupit ve slevě.

Váš mazlíček by měl být správně rostlý, zdravý a čilý úplně stejně jako kterýkoliv jiný, špičkový pes, určený pro výstavy. Měl by to být v mezích tolerance správné výšky,  s krásnou hlavou, s oddaným výrazem a neodolatelným pohledem, současně musí být spolehlivý a důvěryhodný ve styku s dětmi a jinými lidmi.

Jedinou zárukou toho, že víte, kdo byli rodiče Vašeho mazlíčka je PP, ve kterém naleznete veškeré informace nejen o rodičích, ale taky o dvou dalších generacích prarodičů. Protože do chovu se mohou dostat jen takoví jedinci, kteří nemají zásadní exteriérové vady jako je špatný skus, neúplný chrup nebo třetí víčko atd. máte tak záruku, že Váš mazlíček má správné předpoklady k tomu, aby z něj vyrostl skutečný bígl.

V naší chovatelské stanici je samozřejmostí, že zacházíme se všemi štěňátky ve vrhu stejně, nevěnujeme více péče ani pozornosti potenciálním výstavním jedincům na úkor štěňat pro rodinné účely. Má-li být o štěně dobře postaráno, musí být dobře živené, 3x odčervené a 3x vakcinované. Úplně všechna štěňata ve vrhu dostávají PP a teprve až  na výstavách kvalifikovaní rozhodčí posoudí, jestli se mohou stát chovnými jedinci.

Nejspolehlivější metodou, jak získat kvalitní štěně bígla, je najít si chovatele s dobrou pověstí. Doporučujeme to v obou případech, ať už hledáte psa jako rodinného mazlíčka anebo  psa pro výstavní kariéru. Chovatelé začátečníci, kteří nabízejí štěňata za velmi výhodné ceny nemohou působit důvěryhodně, že svým štěňátkům poskytli veškerý odpovídající servis a maximální péči. Nemají rovněž dostatek odborných znalostí a zkušeností, aby Vám poradili, jak štěně krmit, jak se o něho starat a taky jak ho vychovávat.

Při výběru štěněte není vhodné vybírat jen podle toho, jak se Vám  líbí, ale hlavně podle toho jestli vypadá zdravě a čistě. Vaše štěně by mělo mít jasné čisté oči, uši, nemělo by jevit známky jakéhokoliv podráždění. Jeho měkký výraz v očích by měl být taky známkou harmonické povahy a inteligence. Srst by měl mít hebkou, měla by na něm být vidět dobrá výživa. V naší chovatelské stanici krmíme naše pejsky i štěňátka jen super prémiovým krmivem Arden Grange. Při svém výběru se nezapomeňte podívat, zda má štěňátko odstraněny paspárky na zadních končetinách. Prohlédněte si taky jeho chrup, protože v dospělosti se mohou upravit už jen menší chyby chrupu, které se projeví u štěňat.

Důležitý je  způsob, jakým se štěně pohybuje. Mělo by mít zdravý a rozhodný pohyb, nemělo by být  přehnaně bázlivé. Koupě štěněte není totiž pouze obchod, ale je to případ, kdy si vybíráte člena rodiny pro příštích minimálně 12 let.

Naši pejsci i naše štěňátka jsou plnohodnotnými členy naší rodiny, jsou součástí našich volnočasových aktivit a naše rodící a kojící fenky se štěňaty mají veškerý komfort společného pobytu v domě s naší pomocí a kontrolou.