Akce

20.- 21.7.2007 - Dánsko - Very special show

Konečně to jednoho dne přišlo a my jsme se rozhodly, že si uděláme výlet do Dánska na speciální výstavu bíglu!!!  O kvalitě dánských bíglů jsme toho totiž již dříve hodně slyšely, ale do té doby jsme nenašly odvahu zajet se tam přesvědčit na vlastní oči. Vydaly jsme se na cestu ve čtyřech a přibraly jsme s sebou taky naše bíglíky, abychom ukázaly, že se vůbec konkurence nebojíme.
Jednalo se o dvě výstavy dánského Beagle clubu v závěru týdenního tábora, na kterém se mimo toho s bígly cvičila a posuzovala taky  poslušnot a agility. K posuzování Very special show si pozvali paní Leanne Coffey z Austrálie a pana Gavina Robertsona z Velké Británie. Protože na každou výstavu bylo přihlášeno 189 bíglů, po oba dva dny posuzovali oba rozhodči (pouze si vyměnili kruh se psy za kruh s fenami).
Kvalita místa,  na kterém se výstavy konaly a stejně tak organizace celého programu na mě udělala velice silný dojem. Celý areál byl dobře udržovaný, čistý, vkusně upravený a účelově rozdělený na  3 kruhy . Prostřední kruh sloužil nejenom jako úkryt před ostrým letním sluníčkem, ale taky jako místo, kam odcházeli ostatní, když rozhodčí posuzoval v kruhu jednotlivé psy. Taky jsem oceňovala, jak ohleduplně přistupovali k chovatelům, kteří současně vystavují více jedinců. Nebylo zapotřebí zajišťovat si vůdce pro alternaci v kruhu, protože většinou se čekalo, až si takoví chovatelé vystaví v jednom kruhu a potom mohli v klidu  přejít do kruhu druhého. Třebaže by se mohlo zdát, že takový způsob bude zdlouhavý, musím říci, že díky profesionalitě organizátorů, kteří přesně hlídali, kdo má kam nastoupit a měli v tom systém, nedocházelo k žadným zbytečně dlouhým prostojům. K výstavní pohodě přispívala taky ta skutečnost, že všichni vystavovatelé tam nocovali, tak nikdo nikam nespěchal a mohli jsme si užít i takové lahůdky jako je parádní promenáda veteránů, kde nejstaršímu bíglíkovi bylo 17 let.
Naprostým překvapením pro mě bylo bezchybné předvedení pejsků v kruhu všemi kategoriemi vystavovatelů: muži, ženami středního, ale i  velmi pokročilého věku, stejně tak jako junior handlery. Člověk z toho nabyl dojmu, že vystavování je tady sportovní disciplínou.
O kvalitě pejsků, kteří se tam představovali se ani moc rozepisovat nebudu, protože se můžete o ni sami přesvědčit podle přiložených fotografií. Byli to většinou pejsci hodně podobní v typu a velice vyrovnaní kvalitou. V takové silné konkurenci bylo velice těžké rozhodování a ve většině případů  v závěru stejně rozhodoval hlavně pohyb.  Není divu, že z nás 4 vystavujících si dosáhl na medailové místa pouze pejsek, který byl importovaný od chovatelky, jež nakonec celou výstavu se svými odchovy vyhrála. Naše Megie si přivezla výbornou a krásný posudek, což nás samozřejmě v tak silné konkurenci velice těší.